VITAMIN C

Serum 30 ml

Cilde Faydası Nedir?

Mat ve solgun ciltlerde cildin ihtiyacı olan vitamini cildin alt katmanlarına indirerek canlandırır ve aydınlık bir görüntü sağlar.

C VİTAMİNİ: %15 oranında C Vitamini içerir. Antioksidan etkiyi artırmak, kırışıklık oluşumunu yavaşlatmak ve güneş hasarlarına karşı cildi korumak amacıyla kullanılır. Serbest radikallere karşı cildi korur, kolajen seviyesini artırır.

JUVELEVEN:  (AcetyIHexapeptide – 51 Amide ) Juveleven hücre onarımı, hücre yenilemesi ve uzun ömürlü olan bir hexapeptitdir. Juveleven peptidi DNA’yı hasardan korur, doğal onarım yollarını uyarır ve  fibroblastlarda  yaşlanmayı durdurur. FOX03A hasar tespit edildiğinde, DNA’yı onarır. Hücrelerin korunmasını sağlar. FOX03a onarım yollarından, DNA onarım yolunun indüklenmesinde Juveleven peptidinin etkinliği bir UVC hasarlı plazmid ile transfekte edilmiş başlıca insan epidermal keratinosidlerinde bir konakçı hücre reaktivasyon deneyi ile analiz edilmiştir. Üç tip insan cildinde yapılan deneyler neticesinde Juveleven peptidinin hücresel yaşlanmayı durdurduğu, broblast morfolojisinin 12 yıl gençleştiği, keratinositler ve melanositlerin ise %95’e kadar DNA koruma etkisinin arttığı görülmüştür

SODYUM PCA: Sodyum PCA cildin daha fazla fizyolojik nem tutmasını sağlar.

MAGNEZYUM PCA: Cildin kalsiyum tutma kapasitesini arttırır, daha pürüzsüz ve esnek bir cilt dokusu oluşmasına yardımcı olur.

MANGANEZ PCA: Oksijen emilimini arttırır.

MAGNEZYUM: Suda çözünen bir C vitamini türevdir, ama doğal C vitamininden daha kalıcıdır, cildi tahriş etmez.

SİTRİK ASİT: Sebumu dengeleyerek cildi canlandırır.

WhatsApp Güzellik Hattı
RANDEVU FORMU